Nadace

 • FOND GÁBI
  Podporuje lidi s handicapem a poruchami příjmu potravy.
  Funguje v rámci nadace Konta Bariéry.
 • RADA FONDU
  Gabriela Koukalová
  Božena Jirků - ředitelka Konta Bariéry
  Evžen Lev Hart - místopředseda správní rady nadace
 • ČÍSLO ÚČTU FONDU
  Česká spořitelna, 666 444 222 / 0800

Již delší dobu spolupracuji s Kontem Bariéry. Jsou to úžasní lidé, za kterými stojí velký kus práce napříč charitativními projekty. Když jsem nezávodila, měla jsem čas naši spolupráci prohloubit a založila jsem nadační Fond Gábi, který je součástí právě Konta Bariéry. Jeho prostřednictvím chci lidem pomáhat, ale zároveň plno problémům předejít a pomoci v oblasti prevence. Jsem ze sportovního světa, a proto jsem se rozhodla financovat a realizovat dlouhodobý projekt cílený na mladé sportovce napříč všemi sporty.

Vím, jaké to je vyhrávat velké závody a medaile. Pocit z vítězství ve světové konkurenci bych přála každému mladému sportovci, který se vydává na cestu vrcholového sportu. Vím ale také, jak může být tato cesta nejenom fyzicky náročná, ale i psychicky krutá. Rozhodla jsem se proto spojit s týmem sportovních psychologů a nutričních specialistů a vyrazit s nimi mezi mladé sportovce ve věku 12 až 16 let, jejich rodiče a trenéry. Chci, aby jim právě tito odborníci odprezentovali, jak je důležitá pro vývoj mladého jedince psychická stránka i správná výživa. A to nejen pro vrcholový sport! Právě v tomto věku se osobnostně profilujeme pro celý život. Ať už bude spjat se sportem na nejvyšší úrovni, nebo nikoliv.

Workshopy by měly postupně probíhat ve všech regionech republiky. Důležitou součástí projektu budou ale také bezplatné celodenní školení trenérů na téma sportovní psychologie a výživy. O místech a termínech budeme všechny informovat ve spolupráci se svazy a kluby.