Kariéra


Od dětství jsem se věnovala nejprve klasickému lyžování a následně v deváté třídě základní školy jsem přešla k biatlonu. V roce 2009 jsem byla členkou zlaté štafety na juniorském mistrovství světa v kanadském Canmore a o rok později jsem už jako dvacetiletá startovala na Zimních olympijských hrách ve Vancouveru. Na hrách jsem dosáhla na 16. místo ve štafetě a 60. místo v individuálním závodě, což nebyl výsledkový úspěch, ale pro mě to byla obrovská zkušenost.

Do světové špičky jsem poprvé pronikla v sezoně 2012/13, kdy jsem vyhrála svůj první závod Světového poháru, a to sprint v Pokljuce. V únoru 2013 jsem byla členkou bronzové štafety na Mistrovství světa v Novém Městě na Moravě a následně jsem ve finále Světového poháru v ruském Chanty-Mansijsku vyhrála všechny tři závody.

Ještě větší výkonnostní vzestup přišel o rok později, kdy jsem už jako svěřenkyně trenéra Ondřeje Rybáře získala dvě stříbrné medaile na Zimních olympijských hrách v Soči, a to v závodě s hromadným startem a ve smíšené štafetě. K tomu ještě další tři smolná čtvrtá místa.

Z mistrovství světa 2015 jsem si přivezla zlatou medaili ze závodu smíšených štafet a stříbro z vytrvalostního závodu. O rok později jsem ovládla celkové hodnocení Světového poháru a zároveň jsem získala i malé křišťálové glóby za sprint, stíhací závod a závod s hromadným startem.

První individuální zlatou medaili ze světového šampionátu jsem získala v roce 2017 na Mistrovství světa v rakouském Hochfilzenu, kde jsem vyhrála sprint. Z mistrovství jsem si nakonec odvezla kompletní medailovou sadu. Ke zlaté medaili ze sprintu jsem přidala bronz ve stíhačce a stříbro ve vytrvalostním závodě. A nebyla bych to já, kdybych si neodvezla i čtvrté místo tentokrát ze štafety.

V prosinci roku 2017 jsem vyhrála anketu Sportovec roku.


Největší úspěchy

  • Velký křišťálový glóbus 2015/2016
  • Mistryně světa ve sprintu 2017
  • 6x malý křišťálový glóbus v letech 2013-2017
  • 2x stříbrná medaile na OH 2014
  • Mistryně světa ve smíšené štafetě 2015
  • 23x vítězka Světového poháru
  • 54x stupně vítězů na Světovém poháru
  • Sportovkyně roku ČR 2017